Hesaplama Robotu Güncellendi. 2020 Polislik POMEM Yaş hesaplama için aşağıdaki PMYO yaş hesaplama programını kullanın. Hesaplamak için ilgili alanları doldurup hesapla butonuna basın.PMYO Yaş Hesaplamada 2020 verileri dikkate alınmıştır.


Doğum Tarihiniz
DOĞUM TARİHİNİZ : ..

YAŞINIZ : 0 Yıl 0 Ay 0 Gün


İLGİLİ HESAPLAMALAR

Bunlara baktınız mı?

İlgili Hesaplamalar

Yüzde Hesaplama KDV Hesaplama
İndirim Hesaplama Ek Ders Hesaplama
Alan Hesaplama Takdir Teşekkür Hesaplama

DEĞERLENDİRME
Yaş Hesaplama Programı
Programın amacı kaç yaşında olduğunuzu ve doğum gününüze kaç gün kaldığını en doğru şekilde hesaplamak
Yaş Hesaplama Robotu Nasıl Çalışır?
Doğum tarihinizi doğru şekilde girip hesaplama yaptığınızda kaç yaşında olduğunuzu ve yeni yaşınıza kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.
Kaç Yaşındasınız?
Yaş deyince yaş sözcüğünün sözlük anlamından yola çıkarak doğumdan beri geçen zaman birimi anlamı ortaya çıkar. Doğum tarihiniz ile şu güne kadar geçen zaman arasındaki fark sizin yaşınızdır. Yaşınızı doldurma deyince tam olarak geçirilen yıl sayısı tam yaşınız bunun bir fazlası içinde olduğunuz yaştır.
PMYO Polislik Taban Puanları 2020
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 TYT puan türünden en az 250 ham taban puan almış olanlar ile Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü (Gazi) olanların eş ve çocuklarından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 TYT puan türünden en az 150 ham taban puan almış olanlar polis olmak için başvuruda bulunabilir.
Polis Olmak için Yaş Sınırı Var mı?
18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak. Buna göre adaylar 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış şartı aranacaktır. 31 Aralık olan şart 01 Ocak olarak değiştirilmiştir. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)
POMEM Nedir
POMEM, Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere meslek eğitimi veren eğitim öğretim kurumlarıdır. 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olanlara yapılan sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere eğitim verilir.
KİMLER POMEM’E BAŞVURABİLİR?
POMEM'lere başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır;
a) T.C. vatandaşı olmak,
b) Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
c) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için 2018 veya 2019 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2017 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak,
d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak),
e) Kadınlar için 162 cm, erkekler için 167 cm'den kısa boylu olmamak, beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,
f) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
g) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak,