Ne kadar zam alacağınızı mı merak ediyorsunuz, o zaman doğru yerdesiniz. Maaş Zammı Hesaplama Robotu Zam Hesaplama Programı için aşağıdaki Zam hesaplama programını kullanın. Hesaplamak için ilgili alanları doldurup hesapla butonuna basın.


Zam Hesaplama Programı
Aldığınız Maaş
Zam Yüzdesi


Maaşınız
Alacağınız Zam
Zamlı Maaşınız

Bu sayfa 3201 kere görüntülendi.

İLGİLİ HESAPLAMALAR

Bunlara baktınız mı?

İlgili Hesaplamalar

AYT Puan Hesaplama YKS Ortaöğretim OBP Hesaplama
TYT Puan Hesaplama DGS Önlisans ÖBP Hesaplama
LGS Puan Hesaplama Takdir Teşekkür Hesaplama

Değerlendirme

Zam Nedir?

Zam, bir şeyin fiyatını artırma, bir fiyat üstüne yeni bir fiyat katma, bindirim.

Maaş zammı; memur, emekli ya da işçi statüsünde çalışan kişinin maaşının belli bir oranda arttırılması olarak ifade edilebilir.

Toplu Sözleşme Zammı

2020 Memurlar ve memur emeklileri toplu sözleşmeye göre 2020 yılı için ilk altı ay yüzde 4, ikinci altı ay yüzde 4 olarak zam alacaklar. Memur ve memur emeklileri 2019 yılı başında yüzde 4 zamma ek olarak yüzde 7.15 daha zam almıştı. Memur maaşları toplamda yüzde 11.15 zamlanmıştı.  

4.Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, 2019 yılının ilk altı aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon artış oranının %4’ten fazla olması durumunda, kamu görevlilerine enflasyon farkı zammı verilecek. Bu itibarla, 2019 yılının ilk altı ayında gerçekleşen toplam %5,01 oranındaki enflasyon artış oranı, Temmuz ayında yapılacak %5’ lik toplu sözleşme zammına ilave olarak % 1,01 enflasyon farkı zammı yapılacağı anlamına geliyor.

TÜİK verilerine göre, 2019 Ocak ayında enflasyon yüzde 1,06, Şubat ayında yüzde 0,16, Mart ayında yüzde 1,03, Nisan ayında yüzde 1,69, Mayıs ayında yüzde 0,95, Haziran ayında da yüzde 0,03 arttı. 6 aylık toplam enflasyon yüzde 5,01 oldu.

6 aylık enflasyon, maaş zam oranını geçtiği için %1,01 oranında enflasyon zammı oluştu.

Bu durumda 2019 Temmuz Memur Maaşlarına %6,01 oranında zam yapılacak.

Zam Hesaplama Programı

Programın amacı bir ürünün ne kadar zamlandığını ya da memur maaşlarına ne kadar zam geldi gibi zam hesaplamayı en doğru şekilde hesaplamak.

Zam Hesaplama Robotu Nasıl Çalışır?

Yukarıda ilgili yerleri doğru şekilde girip hesaplama yaptığınızda ne kadar zam alacağınızı ve zamlı maaşınızı öğrenebilirsiniz. 

Ne Kadar Zam Alacağım

Güncel maaşınızı girdikten sonra zam yüzdesi bölümünü de (örneğin 6,01) doldurun. Bunları girdikten sonra hesapla butonuna basın. Ne kadar zam almanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Zam Hesaplama Programı ne kadar güvenilir?

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki hesaplama programımızın en düzgün şekilde olması için günlerce uğraştık. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 


Gelecek hayallerde kalmasın. Hesapla ve planla.