Hesaplama Robotu Güncellendi. Güncel 2020 PMYO puan hesaplama için aşağıdaki PMYO puan hesaplama programını kullanın. Hesaplamak için ilgili alanları doldurup hesapla butonuna basın.Puan
TYT Ham Puan
Spor Puanı
Mülakat Puanı
Sınav Puanınız
Kitapçık Türü Puanlar
PMYO Puanı


Bu sayfa 8539 kere görüntülendi.

İLGİLİ HESAPLAMALAR

Bunlara baktınız mı?

İlgili Hesaplamalar

AYT Puan Hesaplama YKS Ortaöğretim OBP Hesaplama
TYT Puan Hesaplama DGS Önlisans ÖBP Hesaplama
LGS Puan Hesaplama Takdir Teşekkür Hesaplama

2020 PMYO


PMYO Nedir PMYO Nasıl Bir Yer

PMYO öğrencilerinin tüm giderleri Devlet tarafından karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir. PMYO öğrencileri parasız yatılı yerlerde kalırlar ve resmi üniforma giyerler.

Nasıl Polis Olunur

Lise son sınıf ve mezunlar, Polis Meslek Yüksek Okuluna başvurabilir, Önlisans ve Lisans mezunları ise Kamu Personeli Seçme sınavına girerek KPSS ile POMEM başvurusu yapabiliyor, Komiser olmak için sadece Lisans yani 4 yıllık üniversite mezunları PAEM’e başvurabiliyor.

PMYO Boy Kilo Şartı Var mı

Polis olmak isteyenler için boy ve kilo şartları bulunuyor. Erkekler için boy şartı 1,67, bayanlar için ise 1,62 dir. Ayrıca boy-kilo endeksi 18-27 arasından olması gerekmektedir.

BOY KİLO ENDEKSİ HESAPLA

Polis Olmak için Yaş Sınırı Var mı?

Polis olmak için 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olunmalıdır. Yani kısaca 01 Ocak 1995 – 01 Ekim 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak gerekiyor.

PMYO YAŞ HESAPLAMA


Gelecek hayallerde kalmasın. Hesapla ve planla.