Hesaplama Robotu Güncellendi. Güncel 2020 Polislik Yaş hesaplama için aşağıdaki PMYO yaş hesaplama programını kullanın. Hesaplamak için ilgili alanları doldurup hesapla butonuna basın.PMYO Yaş Hesaplamada 2020 verileri dikkate alınmıştır.


Doğum Tarihiniz
DOĞUM TARİHİNİZ : ..

YAŞINIZ : 0 Yıl 0 Ay 0 Gün


İLGİLİ HESAPLAMALAR

Bunlara baktınız mı?

İlgili Hesaplamalar

Yüzde Hesaplama KDV Hesaplama
İndirim Hesaplama Ek Ders Hesaplama
Alan Hesaplama Takdir Teşekkür Hesaplama

DEĞERLENDİRME
Yaş Hesaplama Programı
Programın amacı kaç yaşında olduğunuzu ve doğum gününüze kaç gün kaldığını en doğru şekilde hesaplamak
Yaş Hesaplama Robotu Nasıl Çalışır?
Doğum tarihinizi doğru şekilde girip hesaplama yaptığınızda kaç yaşında olduğunuzu ve yeni yaşınıza kaç gün kaldığını öğrenebilirsiniz.
Kaç Yaşındasınız?
Yaş deyince yaş sözcüğünün sözlük anlamından yola çıkarak doğumdan beri geçen zaman birimi anlamı ortaya çıkar. Doğum tarihiniz ile şu güne kadar geçen zaman arasındaki fark sizin yaşınızdır. Yaşınızı doldurma deyince tam olarak geçirilen yıl sayısı tam yaşınız bunun bir fazlası içinde olduğunuz yaştır.
PMYO Polislik Taban Puanları 2020
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 TYT puan türünden en az 250 ham taban puan almış olanlar ile Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü (Gazi) olanların eş ve çocuklarından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 TYT puan türünden en az 150 ham taban puan almış olanlar polis olmak için başvuruda bulunabilir.
Polis Olmak için Yaş Sınırı Var mı?
Polis olmak için 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olunmalıdır. Yani kısaca 01 Ocak 1995 – 01 Ekim 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak gerekiyor.
Polis Meslek Yüksekokulu PMYO Nedir
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Polis Meslek Yüksekokulları, 2 Yıllık Önlisans düzeyinde, Çok Dilli ve Çok uluslu olarak Eğitim-Öğretim Yapmaktadır.Emniyet Teşkilatının Polis Memuru ihtiyacını karşılamak üzere 2001 Yılında Kurulmuşlardır.